A Magyar Virtuózok Kamarazenekart 1988-ban alapította Szenthelyi Miklós hegedûmûvész, a Liszt Ferenc Zenemûvészeti Egyetem tanára, a fõiskolán végzett fiatal tehetséges tanítványaiból.
A csak vonósokból álló együttes az évek során széles repertoárt épített fel, melyben hangsúlyos szerepet játszanak a romantika kiemelkedõ alkotásai. Alakulásától kezdve igen sikeres külföldi pályafutást mondhat magáénak az együttes: már a következõ évben vendégszereplésre utazott Dél-Koreába, melyet azonnali visszahívás követett, és a következõ évben sor került elsõ turnéjára Japánban is. 1990-ben az amsterdami Concertgebouw Nagytermében mutatkozott be az együttes, és az ottani siker és kritikák eredményeképpen a következõ években számos vendégszereplésre hívták meg a zenekart, melyek során Olaszország, Ausztria, Németország, Spanyolország, Portugália, Franciaország, Törökország, Dél-Korea és Japán legjelentõsebb koncerttermeiben lépett fel.
Az USA-ba elõször 1991-ben jutott el a zenekar, a floridai Summerfest Fesztiválra, melynek során Panamába és Curacao-ra is ellátogatott az együttes, és koncertek mellett CD-ket is készített. Ezt követõen a Columbia Artist által szervezett, több hónapos turnék során az Amerikában eljátszott koncertek száma meghaladta a százat.
A zenekar külföldi vendégmûvészekkel is együttmûködik, amerikai, német és koreai karmesterek mellett Jean-Pierre Rampal világhírû francia fuvolamûvésszel, akivel többször turnézott és CD-felvételt is készített.
Düsseldorfban Laki Krisztina opera-énekessel adott koncertet, majd 1999-ben egy három hónapos vendégszereplés következett az amerikai kontinensen 1999-ben, melynek keretében többek közt az alábbi helyszínekre kapott meghívást: Cape May Music Festival, New Jersey és Summerfest, Florida, valamint Argentína, Costa Rica, Guatemala és a Holland Antillák.
1999-ben õszi turné Spanyolország nagyvárosaiban, 2000-ben Japánban az immáron negyedik turné (Tokio, Osaka, Kyoto, Sapporo, stb.), majd három hét Dél-Koreában.
2002-ben Spanyolországban, nyári fesztiválokon szerepel a zenekar, ezt Japán és Dél-Korea követi 2003-ban, ugyanebben az évben Svájc és ismét Spanyolország következik. 2003-tól az USA, Németország, Horvátország, Szlovénia, Olaszország és Svájc szerepel a zenekar külföldi turnéállomásai között. Megalakulása óta a zenekar több mint 50 külföldi turnét teljesített három kontinensen, a külföldön eljátszott koncertek száma meghaladja az ötszázat. Spanyol, holland, amerikai, japán, argentin kritikák adnak hírt a sikerrõl, mellyel a zenekar öregbíti a magyar vonószenekar hírét a világban.
2008-ban Indiában, a Mumbai Magyar Kulturális Fesztivál keretében vendégszerepelt óriási sikerrel a kamarazenekar.
Nyolc CD-felvétel készült a zenekarral, ebbõl ötöt az Amerikai Egyesült Államokban adtak ki a PROdigital, Summerfest, Romeo lemezkiadók, a többi Magyarországon készült a Hungaroton, a Naxos (dupla Rossini-album) és a Gloria kiadók gondozásában.
Itthon a Magyar Virtuózok a legtöbbször fellépõ kamarazenekarrá vált az elmúlt évek során, koncertjeit Budapest legelegánsabb helyszínein adja, úgy mint a Mûvészetek Palotája, a Parlament Kupolaterme, a Mátyás templom és Hilton Dominikánus udvar.